A Kulturális és Innovációs Minisztérium döntése alapján az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kezelt 2023. évi Csoóri Sándor Alapból a
Tatai „Kenderke” Néptánc Egyesület 1 000 000 Ft-ot nyert. A támogatás intenzitása 100%. A támogatott tevékenység megvalósításának időtartama: 2023. július 1. – 2024. június 30.
A pályázati támogatás az együttes kitűzött céljaink megvalósulást nagymértékben segítette.
A támogatás célja és eredményei a tervezettekhez képest nagymértékben megvalósultak.
Hozzájárult az oktatók díjának kifizetéséhez, zenekari kíséret támogatásához, weboldal üzemeltetéséhez, viselettár bővítéshez, szenior csoportokkal való találkozáshoz, közösségépítéshez is.
A projekt során a csoport lehetőséget kapott a szilágysági és moldvai táncanyag elmélyítésére, új koreográfia létrehozására.
A heti rendszerességű próbák során Farkas Emőke és Porvai Gergely kalauzolta a csoportot a moldvaiak világába. Oktatóink Moldvában megszerzett helyi tapasztalataira építve a legújabb gyűjtések által letisztázott, helyenként eddig ismeretlen táncanyaggal is kibővülő táncokat autentikusan mutatták be és tanították az együttesnek, valamint Kecskevásár c. koreográfiánkat szinten tartották.
A szilágysági táncokat Jocha – Kánya Réka és Jocha Balázs vendégoktatókkal ismételtük át, és tanultuk be „Megkapáltuk szőlleinket” című új koreográfiánkat, melyben egy pincejelenetet örökítünk meg. Ősbemutatója a XII. Forgórózsa Fesztivál Karéjos Felnőtt és Szenior Néptánc Találkozója volt, ahol a szakmai zsűri ezüst minősítéssel méltatta.
Ezt követően újabb szakmai fórumon vettünk részt, a budapesti Bemberek Táncegyüttes által szervezett V. Nyárköszöntő Fesztivál „Ide lábam ne tova, hátra van még a java!” Szenior Néptáncosok Találkozójára kaptunk meghívást és adtuk elő szilágysági koreográfiánkat.
Az új koreográfia elkészültéig az őszi- tavaszi időszakban többször mutattuk be korábbi moldvai Kecskevásár című koreográfiánkat is.
Bemutatóinkat többnyire élőzenével sikerült megszerveznünk, Állandó moldvai zenei kíséretünk Szentimrey Panna, Lakat Bálint és Tóth Fanni. A szilágysági koreográfiát Németh Dénes és Zenekara kísérte.
A fellépéseken túl idén is részt vettünk a 24. Tatai Sokadalom lebonyolításában és házigazdái voltunk „Az én lábam kijárja, mert ez szokott a táncra” – Örökifjú, szenior Néptánctalálkozónak is, ahol mellettünk 10 szenior csoport lépett színpadra.
Meglévő viselettárunkat is sikerült még bővítenünk árvalányhajjal és kalárisokkal.
Az együttes alapvető működését is támogatta a pályázat.
Rendszeres résztvevői voltunk a Tatai „Kenderke” Néptánc Egyesület által szervezett táncházaknak, Regölésnek , Fergeteges Farsangnak, Böjti karikázónak.
Aktív kapcsolatban vagyunk szenior csoportokkal.
Több szenior néptánctalálkozón is részt vettünk: 8.„Röppenj pulyka” Mosonszentmiklósi Táncalkalmon, Győrújbaráton a „Van megég bennünk!” Szenior Találkozón és az V. Nyárköszöntő Fesztivál „Ide lábam ne tova, hátra van még a java!” Szenior Néptáncosok Találkozóján Budapesten és Tatán a Sokadalomban.
A találkozók mellett a Komárom –Esztergom Vármegyei Tánczfórumon is bemutatkoztunk.
A helyi és környékbeli bemutatóknak, fellépéseknek köszönhetően sokan érdeklődtek, az esetleges későbbi becsatlakozás lehetőségéről. A táncházakban is szívesen állnak be az együttes tagjai mellé.
Az együttes a kialakult kapcsolati tőkének köszönhetően, egyre többször megy országos rendezvényekre, nagyobb táncházakba is, mint például az Országos Táncháztalálkozó, Népzenész bál, Felvidéki Táncháztalálkozó. Sajnos az erdélyi – moldvai út nem tudott megvalósulni a költségvetés miatt, de továbbra is elsődleges terveink között szerepel a tanult táncanyagot eredeti környezetében is megtapasztalni, táncolni, így táncházi fórumokon, például Csángóbálban tudtuk érvényesíteni a már elsajátított lépéseket.